Not Found

The requested URL /jquery-1.6.3.min.js was not found on this server.

IA ATITUDINE! NU RAMANE INDIFERENT LA CEEA CE TI S-A INTAMPLAT!
You Are Here: Home » Firme reglementate CNVM » Equity Invest

Datele de identificare ale SSIF
SSIF Equity Invest SA a fost înființată în anul 1998, are sediul in București, Str. Gheorghe Manu, nr. 5, etaj 6, Atlantris business Center, Sector 1, Tel: 031.401.13.96 Fax: 021.311.79.30, e-mail: office @ equity.eu și este înregistrată la ORC București sub nr. J40/3472/1998, CUI 10447872, reprezentantă legal de Cătălin Bușa – Director General, capital social: 1 650 000 lei .

Autoritatea competentă care a emis autorizaţia
SSIF Equity Invest SA a fost autorizată ca societate de servicii de investiții financiare prin Decizia nr. 3077/09.09.2003, de către Comisia Națională a Valorilor Mobiliare – Str. Foișorului nr. 2, sector 3, București, România. Societatea este înscrisă în Registrul CNVM cu numărul PJR01SSIF/400070. Sediul societății a fost autorizat prin Decizia CNVM nr. 1184/20.12.2012.

Serviciile de investiţii financiare autorizate
Prin Decizia CNVM nr. 1205/21.12.2012, SSIF Equity Invest SA a fost autorizată să desfășoare toate serviciile de investiții financiare ce pot fi prestate conform legislației aplicabile:

I. Servicii şi activităţi de investiţii:
a) preluarea și transmiterea ordinelor privind unul sau mai multe instrumente financiare;
b) executarea ordinelor în numele clienților; c) tranzacționarea pe cont propriu; d) administrarea portofoliilor; e) consultanța pentru investiții; f) subscrierea de instrumente financiare și/sau plasamentul de instrumente financiare în baza unui angajament ferm; g) plasamentul de instrumente financiare fără un angajament ferm; h) administrarea unui sistem alternativ de tranzacționare;

II. Servicii conexe:
a) păstrarea în siguranță și administrarea instrumentelor financiare în contul clienților, inclusiv custodia și servicii în legătură cu acestea, cum ar fi administrarea fondurilor sau garanțiilor; b) acordarea de credite sau împrumuturi unui investitor, pentru a-i permite acestuia efectuarea unei tranzacții cu unul ori mai multe instrumente financiare, în cazul în care respectiva societate de servicii de investiții financiare care acordă creditul sau împrumutul este implicată în tranzacție; c) consultanță acordată entităților cu privire la structura capitalului, strategia industrială și aspectele conexe acesteia, precum și consultanță și servicii privind fuziunile și achizițiile unor entități; d) servicii de schimb valutar în legătură cu serviciile de investiții prestate; e) cercetare pentru investiții și analiză financiară sau alte forme de recomandare generală referitoare la tranzacțiile cu instrumente financiare; f) servicii în legătură cu subscrierea de instrumente financiare în baza unui angajament ferm; g) serviciile și activitățile de investiții prevăzute la alin.(1), precum și serviciile conexe de tipul celor prevăzute la lit. a)-f) legate de activul-suport al instrumentelor derivate incluse în art.2 alin.(1) pct.11 lit. e), f), g) și j) din Legea nr.297/2004 privind piața de capital, cu modificările și completările ulterioare, în cazul în care acestea sunt în legătură cu prevederile privind serviciile și activitățile de investiții și serviciile conexe.

site: http://www.equity.eu

Multumim pentru vot! Acum spune la toata lumea pe Twitter.

Cum ti se pare articolul?

• SUPER!
  • UTIL
  • AMUZANT
  • PLICTISITOR
  • NASPA
  • ENERVANT

Equity Invest

5 votes, 5.00 avg. rating (99% score)

About The Author

Number of Entries : 332

Comments (11)

• forexist

A lucrat cineva cu firma asta?E de incredere?Sau e ca majoritatea firmelor care sunt acuzate de inselaciune?Daca sunt ok poate imi recomandati un broker!Mersi!

• laura

Equity Invest si Equity One sunt doua firme diferite!Si eu am fost sunata de un oportunist care imi promitea castiguri fabuloase si sa dat de la Equity.La mai multe insistente ale mele a mormait cu un sfert de gura ca de fapt e de la Equity One si nu de la Equity Invest!Inca de Equity Invest nu am citit sau auzit undeva rau de ei asa ca nu ma pot pronunta dar cu Equity One sunt patita, ma rog cu ei nu am pierdut caci dupa o teapa de aproape 90000 de euro nu imi mai permit inca una!

• forexist

nu sunt deloc de incrtedere cei de la equity!cine spune ca sunt ok minte!au aceeasi tactica agresiva ca si cei de la godwin austin efectiv nici o diferenta intre ei!

• paul

pentru Forexist
    VEZI CA NU SUNT DE INCREDERE, TEPARI, SARLATANI, HOTI.
    NU BAGATI BANII IN CONTURILE.LOR.

• Mihai

Toti sunt o apa si un pamant.asta o spune un pagubit care i a dat i. Judecata!
    Equity invest subt fostii kns trust si forex 24(alexandru george si mihai udrea)
    Aston, eurotrade patrascu.
    To invest srl condus de groapa si vladulescu fostii oim trade si alfa trade si top trade.
    As invest sunt fostii safetrade.
    You trade fx rupti tot din forex center unde e dahorea mArius.
    Ufx markets alti tepari rupti din toate firmele astea.
    Trageti su voi concluziile.

• Cristi

incepand din data de 20.02.2014 Autoritatea de Supraveghere Financiara le-a retras dreptul de functionare celor de la Equity Invest. Clientii lor au fost instiintati ca mai au la dispozitie 30 de zile pentru tranzactionare, depuneri, retrageri sau alte operatiuni, urmand li SE VOR INCHIDE AUTOMAT TOATE TRANZACTIILE

• pt Cristi

Cristi de unde ai aflat informatiile de mai sus?poti sa ne dai si noua sursa?poate mai gasim si alte informatii.
      Multumesc

• Alex

Buna ziua tuturor , azi 01.04.2014 am primit o informatie foarte valoroasa, daca va aduceti aminte mentionam faptul ca asa numitii Brokeri sant simpli studenti fortati de imprejurimi dar si de vulpoii cei batrani adica managerii , sa se dea drept agent de servicii si investitii financiare /broker bursa ,sa minta oamenii , pe cei naivi care inca mai cred ca banii ii pot castiga in Romania pe Forex sau la firmele gen SSIF ,deschise chipurile in zone de birouri ( ca de nu mai sant bosketari sa vanda prin daramaturi) deci mentionam faptul ca acei manageri cei care isi permit masini de minim 5000 E tragand si fortand pe acei studenti sa minta doar sa cada inca un fraier in plasa , sa ”investeasca” bani in speranta ca va obtine in profit procentual multumitor , acei manageri se plimba din firma in firma,adica aceleasi persoane care au lucrat la : ASTON MARKET, FOREX CENTER, EQUITY ONE, EQUITY INVEST ,ETC… activeaza in acest moment la firma XTB firma reglementata ASF , deci au pacalit oameniii la toate firmele i-au jacmanit , i-au preluat pe cei naivi care au investit , acum au o noua strategie, o noua metoda , o noua firma, ei cei la conducerea firmelor de investitii/de jecmaneala isi iau masuri de precautie cu mult timp inainte , ex: deschid 2 firme … una tureaza motoarele la maxim si cara banii cu sacii de la fraierii care cad in plasa , pana la o anumita perioada cand prostii… cei fraieriti se strang si se gandesc ca trebuie facut ceva ca firma sa plateasca , ajung cu plangeri , declaratii , retragerea deciziei de functionare a firmei , dar hotiii au inca un as in maneca si se reinventeaza migrand la firma care a functionat mai lent avand putini colaboratori , cu exact aceiasi manageri cu ”experienta in jacmaneala ” unde surpriza angajeaza iar studenti, iar tureaza motoarele la maxim , iar pacaleste oamenii (ca de este alta firma, au angajati noi, dar aceiasi manageri ) si iar deschid o alta firma ca doar au bani , cand XTB nu va mai merge si va ajunge ca EQUITY INVEST nu va speriati exista o alta firma unde vor avea grija sa va sune iar studentu x condus de hoti. De retinut : acesti infractori care in timp ce domniile voastre depuneti banii in conturile lor, la bancile din Romania , dar conturile lor si ei isi retrageau banii dupa depunere dar va pacaleau si va aratau transparenta soldului din METATRADER 5 , migreaza din firma in firma mare atentie la neatentie si la vorbele frumoase pe care vi le spun la telefon sau la intalnire , consider ca aveti lucruri mai bune de facut cu banii decat sa ii investiti intr-un SSIF neautorizat pe pietele externe , autorizat doar BVB , deci forex, comoditati , marfuri si actiuni din afara nu puteti ”juca” la un SSIF din Romania daca nu este acreditat/autorizat si pe pietele externe .

• Forex este precum Pasarea Phoenix

Da Alex, ai dreptate, mereu se vor inventa alte si alte firme.
    Problema este la nivel mare, pentru ca e atat de vizibil cat e de frauduloasa caracatita aceasta (mereu reinventata dar mereu aceeasi).
    Vizibil inclusiv pentru oamenii de rand, dar cei care ar trebui sa ia masuri (anumite autoritati competente) de fapt nu fac nimic.

Nu e clara probelma?

Ideea e ca daca prostii stau si accepta si inghit minciunile, sunt fraieriti si apoi si mai prosti ca nu-si fac dreptate, de ce sa nu procedeze jmecherasii la fel daca nu-i dereanjeaza serios nimeni.

Leave a Comment